Żarówki LED, a oszczędność

żarówki samochodowe led

Niestety wciąż u niektórych kierowców panuje przekonanie, że lampy halogenowe do samochodu to najlepszy wybór. Wynika to chyba jedynie z przyzwyczajenia, bowiem żarówki samochodowe LED są nieporównywalnie lepszym i przede wszystkim oszczędniejszym rozwiązaniem.

Plusy tychże można wymieniać w nieskończoność. Przykładowo, podczas gdy dwie lampy halogenowe potrzebują ponad 100W energii, żarówki LED wymagają jedynie około 10W. Czyż nie jest to ogromna oszczędność?

Nie należy zapominać również o trwałości tzw. LEDówek, bowiem ponownie porównując je z halogenami, świecą one do 30 razy dłużej, a na dodatek światło przez nie wydzielane jest dużo bardziej zbliżone do światła dziennego, co oczywiście wydaje się być dość naturalne dla ludzkiego oka. Kupując żarówki samochodowe LED, zdecydowanie warto się dowiedzieć czy dany model (a właściwie jego parametry) są dopuszczalne na polskich drogach.

Decydując się na LEDówki, trzeba również pamiętać gdzie takowe montować. Świetnie się spisują jako światła do jazdy dziennej, jednak na przykład nie można nimi zastąpić świateł pozycyjnych. A dlaczego? Auto diagnostyka samochodowa przeważnie wcale nie dostrzega tych diod. W efekcie nie dopływa do nich prąd i nie świecą, a nawet jeśli jednak zadziałają, to na desce rozdzielczej naszym oczom ukaże się komunikat o przepalonej żarówce.

Tak więc jeśli nawet do kogoś nie przemawia aspekt finansowy, spora oszczędność, to warto wziąć pod uwagę również wygodę. Żarówki samochodowe LED zapewniają tę wygodę dzięki długiej żywotności, bo przecież 30 lat, to już trochę czasu jest, prawda?