Powiew świeżości w domu

Aby zapewnić odpowiedni komfort przebywania w pomieszczeniu bardzo ważnym czynnikiem jest wyeliminowanie wszystkich narzucających się zapachów z powietrza. Niekiedy zapach może nie wydawać się przykry, wręcz uznamy go za ładny, jednak dłuższe obcowanie z nim, będzie powodowało duży dyskomfort.

Źródła zapachu mogę być bardzo różnorodne, od farb, mebli, czy też wykładzin poprzez wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia. Istotna jest też neutralizacja zapachu roślin, gdyż wiele ich gatunków wydziela bardzo silne olejki eteryczne, które u osób wrażliwych mogą powodować złe samopoczucie, a nawet reakcje alergiczne. Wydzielanie to nasila się zwykle w okresie kwitnienia.
Przydatne stają się w takich sytuacjach środki, których cząsteczki łączą się z cząsteczkami nieprzyjemnego zapachu prowadząc tym samym do powstania nowych i neutralnych połączeń, takich które stają się nieaktywne i co za tym idzie nie wyczuwalne przez ludzki zmysł powonienia. Do polepszania jakości powietrza można stosować również wszelkiego rodzaju aktywne urządzenia wentylacyjne, które dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza przez filtry węglowe, wyłapują cząsteczki odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu, neutralizując je.

Urządzenia tego typu bardzo wydajnie oczyszczają powietrze w pomieszczeniach, nie tylko z nieprzyjemnych woni, ale także z cząstek stałych, które w nim mogą się unosić. Kurz i inne drobinki potrafią być równie uciążliwe i niebezpieczne dla dobrego samopoczucia, a także zdrowia, jak zapachy wydzielane przez niektóre rośliny.