Pomysłowa zabawa – gra miejska

rusz po przygode z gra miejska

Największe miasta, jak Kraków, bardzo dobrze wiedzą jak skutecznie zachęcić młode osoby do aktywnego zwiedzania. Gra miejska pozwala na doskonałą zabawę z przyjaciółmi połączoną z dokładnym poznawaniem miasta. Aby znaleźć gry miejskie w tym właśnie mieście wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Znajdziemy w ten sposób przynajmniej kilkanaście gier miejskich w Krakowie wartych naszej uwagi. Gier dających świetną zabawę i aktywne zwiedzanie ciekawych miejsc na mapie Krakowa.

O grach miejskich poczytamy w sieci również ciekawe artykuły stworzone przez młode osoby które osobiście przetestowały taką formę rozrywki i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Takie recenzje konkretnej gry miejskiej to prosty sposób na sprawdzenie czy dana gra miejska jest warta uwagi czy uchodzi raczej za nudną, bądź niedopracowaną. Choć oczywiście każdy może mieć odmienne zdanie i dopóki sami nie spróbujemy, nie będziemy mieć pewności.

Dodam również, że tego typu gra miejska najlepiej sprawdza się w sezonie wiosennym i letnim gdy na zewnątrz panują temperatury zachęcające do aktywności na zewnątrz. Uczestnicy gry spędzą w ten sposób trochę czasu na świeżym powietrzu, pobędą razem w swojej grupie i poznają zakamarki miejskie, krocząc od jednej wskazówki do drugiej, nim dotrą do mety.
Reklama: Gra miejska Kraków | http://www.lostroom.pl/gra-miejska

Inną niebanalną formą rozrywki są również escape roomy, czyli pokoje zagadek. Gracze zostają zamknięci w specjalnym pokoju i mogą go opuścić dopiero po wykonaniu wszystkich zadań. W nagłych przypadkach można oczywiście skorzystać z przycisku natychmiastowego otwierania drzwi. Pomieszczenia są tematyczne, dzięki czemu grupa może wybrać najbardziej odpowiedni motyw. Do wykonania są proste zadania, zagadki logiczne bądź szyfry, a gra ta sprawdza się również jesienią i zimą oraz późnymi wieczorami.