Nowoczesne maty ceramiczne

maty ceramiczne

Podejmując się ocieplania konkretnych obiektów warto zainwestować w materiały wysokiej jakości, które posiadają wiele korzystnych właściwości. Na rynku cały czas pojawiają się nowoczesne produkty, które posiadają wszechstronne zastosowanie. Maty ogniotrwałe to doskonała alternatywa dla tradycyjnej wełny mineralnej.

Warto zaznaczyć, że maty ceramiczne posiadają liczne zalety, między innymi doskonale dopasowują się do konkretnych kształtów, nie przewodzą wysokiej temperatury, są odporne na działanie większości związków chemicznych a także nie rozciągają się i nie rozwarstwiają. Maty są niezwykle szczelne, a w przypadku uszkodzenia bez problemu można połączyć warstwy. Świetnie nadają się do wyścielania miejsc, które są wyjątkowo narażone na działanie wysokiej temperatury, jak na przykład kominki, bojlery, suszarnie, rury lub piece. W niektórych sytuacjach konieczne może okazać się zastosowanie kilku warstw produktu, aby zwiększyć jego skuteczność.

Maty ogniotrwałe dostępne są w sklepach i marketach budowlanych, w hurtowniach z chemią budowlaną oraz w wielu sklepach internetowych. Cena w zależności od grubości mieści się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Produkt ten często można zakupić po okazyjnej cenie w trakcie sezonowej wyprzedaży.

Mata ceramiczna stanowi doskonałą barierę dla ognia, dlatego warto zastosować ją we wszystkich miejscach, które wymagają izolacji. Wykładanie maty jest bardzo szybkie i proste. Poszukując wskazówek, w jaki sposób trwale umieścić matę, warto zapoznać się z filmami instruktażowymi, które dostępne są na wielu forach i stronach internetowych.