Konopny napar-wpływ na zdrowie

Napar konopny

Marihuana jest narkotykiem, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, jednak jej zastosowanie w niektórych przypadkach medycznych wykazało niezbicie, że nie jest w stanie choremu zaszkodzić, a wręcz przeciwnie, jej zastosowanie jest bardzo wskazane i pomocne.
Oczywiście mowa tu nie o narkotyku, jako takim, ale o wyselekcjonowanej podczas lat hodowli odmianie, zwanej konopie medyczne. Od listopada zeszłego roku substancji w naszym kraju legalnej, chociaż nadal trudno dostępnej, a to ze względu na niedoinformowanie lekarzy w kwestii wypisywani na nią recept.

Wielu chorych oczekuje obecnie ze zniecierpliwieniem na zmianę zachowań lekarskich, a przede wszystkim zmianę ludzkiej mentalności, dotyczącej i zwykłych konopi siewnych. Na dziś, zwyczajna herbata konopna CBD, właśnie z nich wytwarzana, budzi w ludziach nieufność i zastanawia, czy aby przez jej spożywanie nie staną się narkomanami. Niestety skojarzenia, chociażby błędne, są w naszym kraju dominującą formą pozyskiwania informacji o czymkolwiek, a coś, co kojarzy się z narkotykami, siłą rzeczy za takowe właśnie jest uznawane. A jest to duży błąd w rozumowaniu.

Konopie od zawsze służyły ludzkiemu zdrowiu. Przygotowane z nich napary pomagały w leczeniu wielu dolegliwości, już ludziom w starożytności. Jak pokazuje doświadczenie, stare, babcine sposoby, nierzadko są skuteczniejsze od zaawansowanej farmakologii, a nie ulega przy tym wątpliwości, że są przy tym podarowane nam przez naturę. Wspomniana herbatka pomaga w depresjach, działa przeciwbólowo, a co ważne, reguluje pracę naszego układu trawiennego. Warto się w nią zaopatrzyć, tym bardziej że żadna narkomania nie wchodzi w tym wypadku w rachubę.