Jaką biżuterię ślubna wybrać?

moda ślubna

Biżuteria ślubna to zaraz po dokonaniu wyboru tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej temat, który spędza sen z powiek przyszłym pannom młodym. Biżuteria jest niezwykle ważnym aspektem dopełniającym kreacje ślubne czy to suknie na ślub cywilny czy na ślub kościelny.

Biżuterię dobiera się zarówno do kreacji, jak i do tematyki ślubu i wesela. Suknie na ślub cywilny mogą być tak samo bogate, jak te na ślub kościelny, jednak z racji tego, iż ceremonia jest cywilna Panie często decydują się na coś skromniejszego. Do prostej sukni w stylu greckim dobrać możemy figlarne i bogate w zdobienia kolczyki, bransolety i naszyjniki wykonane ze złota i srebra. Pasować będą tutaj również bogato zdobione kompozycje w stylu soutage.

Do kreacji w stylu „princeska” tak zwanej księżniczki dobrać należałoby już raczej małe, połyskujące kolczyki, cienką bransoletkę i taki sam łańcuszek z niewielkim wisiorkiem. Popularna w ostatnim czasie tematyka ślubna boho czy nature stawia raczej na minimalizm. Zamiast biżuterii ozdobą panny młodej jest tylko wianek albo jeden element z motywem liścia bądź kwiatu. Jedno jest pewne, biżuteria ślubna powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiału czy surowca. Panna Młoda w dniu ślubu nie może pozwolić sobie na np.: reakcje alergiczną czy odbarwienie na białej sukni pozostawione przez brudzący materiał, z którego wykonana jest biżuteria. Nie można dopuścić do sytuacji, w której tak błahy powód może przysporzyć wiele niepotrzebnego stresu i nerwów.
Drogie Panny Młode, dobierajcie biżuterię ślubną do własnych gustów i upodobań pamiętając aby zapewnić sobie komfort w tym niezwykle ważnym dniu.